boomstructuur: startpagina >
AZ-index > artikelindex V >artikel


Van Reydt August

Onderpastoor te Pamel van 1938 tot 1944
(foto 1938)
Geboren te Tildonk op 3 september 1909. Op 28 september 1934 begon hij aan zijn priesterstudies in het seminarie te Mechelen en werd op 11 juni 1938 priester gewijd. Al op 15 juni 1938 werd hij aangesteld als onderpastoor te Pamel en bleef er tot hij op 31 januari 1944 onderpastoor werd te Hoegaarden. Niet voor lang want in juni 1944 verhuisde hij als onderpastoor naar Perk en in 1956 naar Ezaart (Mol). Op 30 november 1958 werd hij pastoor te Grazen (Geetbets). (1) Toen hij in 1993 met pensioen ging bleef hij in de pastorie wonen omdat er geen opvolger kwam. Pastoor Van Reydt overleed te Sint-Truiden op 21 juni 2004.

In Pamel was hij een sympathieke, populaire figuur.


------------------------------------------------------------------------
(1) Kennissen van hem filmden de inhuldiging, en later ook nog meerdere kerkelijke gebeurtenissen. In 2004 werden die films op video overgenomen en zelfs getoond op Ring-TV.